-0.9 C
Jajce
Subota, 22 siječnja, 2022
BiH Jajce Online

Nica je nastavila sa dobrom formom u posljednje vrijeme, a večeras je savladala Nantesa sa 2:1 na svom terenu u 21. kolu Ligue 1. Ovo im je bio četvrti trijumf u nizu u domaćem prvenstvu.

Abdoulaye Sylla je u 21. minuti igrao rukom, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Kasper Dolberg je uzeo loptu i bio je siguran sa bijele tačke za vodstvo Nice od 1:0.

Nantes je uspio doći do poravnanja u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Andrei Girotto je sjajno pogodio iz slobodnog udarca i vratio stvari na početak.

Ipak, u 56. minuti Kephren Thuram je vratio prednost Nici. Asistirao mu je Amine Gouiri. Andy Delort je u 63. minuti zaustavljen. Bila je do dobra prilika da domaći dođu do dva gola prednosti.

Do kraja utakmice gosti su imali šanse da dođu do novog poravnanja, ali svoje prilike nisu iskoristili Ludovic Blas i Osman Bukari, tako da je završeno 2:1.