Neuer poslije novog kiksa bavarskog giganta: Nismo bahati i arogantni,…

Bayern je jučer u 8. kolu Bundeslige odigrao samo 2:2 u gostima kod Augsburga i tako propustio priliku vratiti se na vrh tabele nakon kikseva konkurenata.

Bavarski gigant primio je gol već u 1. minuti, ali je preko Lewandowskog u 14. i Gnabryja u 49. minuti okrenula na 1:2 kod jedne od najslabijih momčadi u ligi. No, borbeni Augsburg došao je do boda golom Alfreda Finbogassona u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Bayern je najefikasnija ekipa lige s 22 postignuta gola u osam utakmica, ali je primio čak deset golova.

Četiri pobjede iz osam utakmica nije ono što smo planirali. Kad primiš gol u prvim i zadnjim sekundama utakmice, to dovoljno govori. Ne kažem da smo bahati i arogantni, ali očito smo preopušteni i igramo s previše samopouzdanja, a to nije Bayern“, rekao je Bayernov kapiten.

I dok najiskusniji u Bayernovoj svlačionici djeluje zabrinuto, trener Niko Kovač poraz nije vidio kao preveliku tragediju.

Igrali smo odlično. Zaspali smo samo dvaput i protivnik je kaznio obje te greške. Ne smije nam se dogoditi da primio takav rani gol, ali nakon njega smo uspostavili kontrolu, poveli i imali još neke šanse. Sami smo krivi što nismo ubili utakmicu. Imamo isti broj bodova kao u ovo vrijeme prošle sezone, ali ove igramo puno bolji nogomet. To se vidjelo protiv Tottenhama i u još nekim utakmicama”, rekao je Kovač nakon utakmice.

Bayern će od sljedećeg utorka do 2. novembra odigrati čak četiri utakmice. U utorak gostuje u Pireju kod Olympiakosa u Ligi prvaka, a u subotu dočekuje Union Berlin u prvenstvu. Tri dana kasnije gostuje kod Bochuma u kupu, a onda ide na nezgodno gostovanje u Frankfurt u Bundesligi.