Jajce
Ponedjeljak, 15 kolovoza, 2022
Sport

Nica ove sezone nije bila bezopasnija, Lyon bez problema osvojio sva tri boda

Lyon je bez problema došao do pobjede protiv Nice na domaćem terenu u utakmici 24. kola francuske Ligue 1, a Lavovi su slavili sa 2:0.

U trećoj minuti Justin Kluivert je igrao rukom i dosuđen je penal. Moussa Dembele nije pogodio sa bijele tačke i lopta se odbila do Lucasa Paquete, no sudija je nakon intervencije VAR-a ponovio penal. Dembele je uzeo loptu i drugi put pogodio za 1:0.

Lyon je bio konkretniji do kraja prvog poluvremena. Ipak, Lavovi nisu napravili mnogo ozbiljnih šansi. Na drugoj strani Nica je bila bezopasna, a u 34. minuti gosti su tražili penal nakon što je u šesnaestercu domaćih pao Khephren Thuram.

Karl Toko Ekambi je u 52. minuti udvostručio prednost Lyona. Do kraja utakmice nije bilo mnogo velikih uzbuđenja, a Nica je vjerovatno bila najbezopasnija ove sezone. Lavovi su u potpunosti zaustavili Aminea Gouirija i Andyja Delorta.