Njemačka ispustila dva gola prednosti: Argentina bez Messija izborila …

Reprezentacije Njemačke i Argentine remizirale su rezultatom 2:2, u prijateljskom meču odigranom u Dortmundu.

Bila je to prilika za obje selekcije da testiraju neke nove igrače, s obzirom da u redovima Elfa zbog povreda nije bilo pet-šest standardnih igrača, dok Argentinici nisu mogli računati na suspendovanog Lionela Messija i još neke zvijezde.

Njemačka je za samo šest minuta u prvom dijelu stekla veliku prednost, ali su je u nastavku ispustili.

Prvo je u 16. minuti Serge Gnabry doveo Nijemce u vodstvo, a samo šest minuta kasnije, igrač Bayerna je asistirao Kaiju Havertzu koji je udarcem iz blizine povisio na 2:0.

Gaučosi su se probudili u nastavku. Imali su nekoliko dobrih šansi, a do smanjenja rezultata su došli preko Lucasa Alaria u 66. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Lucas Ocampos pet minuta prije kraja, nakon greške njemačke odbrane.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDJE.