8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Odigrane su dvije utakmice devetog kola grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, a nakon večerašnjih rezultata sve se dodatno “zakuhalo”.

Norveška je bila bez povrijeđenog Erlinga Haalanda i nije uspjela pobijediti Latviju. Norvežani su na svom terenu odigrali utakmicu bez golova sa 136. reprezentacijom na FIFA rang listi.

Turska je bila ubjedljiva protiv Gibraltara (6:0) te se tako bodovno izjednačila sa Norveškom, koja je na drugom mjestu. Gosti su od 22. minute igrali sa igračem manje kada je isključen Olivero.

U oba poluvremena Turska je postigla po tri pogotka. Nakon vodećeg gola Akturkoglua, Dervisoglu je dva puta pogađao. U drugom dijelu Demiral, Dursun i Muldur su pogodili po jednom.

Turska u posljednjem kolu igra protiv Crne Gore, dok Norveška gostuje Nizozemskoj koja je trenutno prvoplasirana.