10.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Novi korak Lillea prema tituli prvaka, velika pobjeda na Bollaert-Delelisu

Lille je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Lensa u 36. kolu francuske Ligue 1 (0:3) te je tako napravio još jedan korak ka tituli prvaka Francuske.

Već u drugoj minuti Seko Fofana je napravio penal, a siguran sa bijele tačke za 0:1 bio je Burak Yilmaz. Clement Michelin je dobio crveni karton u 35. minuti i domaći su ostali sa igračem manje, a pet minuta poslije Yilmaz je postigao sjajan pogodak za 0:2.

Gosti su nastavili dominirati, a novu veliku priliku imao je Luiz Araujo u 56. minuti. Xeka je imao veliku šansu u 60. minuti, ali je odbijenu loptu pokupio Jonathan David i povisio na 0:3. Lens je mogao smanjiti rezultat u 84. minuti, no Fofana nije iskoristio priliku i ostalo je 0:3.