Odličan derbi na Poljudu: Dinamo savladao Hajduk, igrali Mujakić i Goj…

U najvećem hrvatskom derbiju Dinamo je pobijedio Hajduk na Poljudu (0:2) pred 22.463 gledatelja. Utakmica je bila sjajna i prepuna šansi na obje strane, a zaigrala su i dva naša fudbalera Amer Gojak i Nihad Mujakić.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a Hajduk može žaliti za velikom šansom koju je propustio Leon Kreković. U nastavku furiozbni Dinamo slomio je otpot Splićana.

Za pobjedu Modrih golove su postigli Damian Kadzior u 47. te Arijan Ademi u 75. minuti, a vrijedi istaći da je Hajduk u 40. ostao s igračem manje, jer je Ardian Ismajli isključen zbog drugog žutog kartona.

Mujakić je odigrao svih 90 minuta za domaće, dok je u redovima gostiju do 76. minute igrao Gojak, a Izet Hajrović je presjedio na klupi za rezerve.

Bio je ovo prvi trijumf Dinama nad Hajdukom ove sezone, jer je prethodne jeseni bilo 1:1 na Maksimiru te 1:0 za splitski klub na Poljudu.