Okršaj bh. fudbalera: Ibričić i Leko pogodili u remiju Domžala i Alumi…

Aluminij je nastavio sa odličnim partijama, a večeras su u sedmom kolu slovenske Prve lige remizirali sa Domžalama na gostovanju (1:1), a golove su postigli bosanskohercegovački fudbaleri, Nikola Leko i Senijad Ibričić.

U prvom poluvremenu Aluminij je bio opasniji, a u 23. minuti Jure Matjašić je dobro uposlio Nikolu Leku, kojem nije bilo teško pogoditi za 0:1. Domžale su u drugom poluvremenu napadale, a u 82. minuti dosuđen je penal za domaće, koji je realizovao Ibričić za 1:1.

Tako je Aluminij ostao na vrhu tabele, dok su Domžale i dalje na dnu. Leko, nekadašnji igrač Čapljine, odigrao je svih 90 minuta, baš kao na drugoj strani Senijad Ibričić, bivši reprezentativac BiH, te Ajdin Mulalić, nekadašnji golman Viteza. Kod Domžala na klupi je presjedio Josip Ćorluka.

DOMŽALE – ALUMINIJ 1:1