Kako kažu u Državnom inspektoratu Hrvatske, za čips “CHIPS BITS&BYTES REBRASTI PAPRIKA 150 g.” proizvođača “Chips way doo iz Čačka” iz Srbije utvrđena je visoka razina kancerogenog akrilamida.
Podsjetimo, na hrvatskoj granici u čipsu s okusom paprike proizvedenom u Srbiji utvrđena je visoka razina kancerogenog akrilamida, objavljeno je na stranicama Europske komisije.
Zemlja prijave je Hrvatska, a obavijest se odnosi na Hrvatsku i Srbiju, stoji na web stranici Europskog sustava brzog uzbunjivanja. Čips nije došao na hrvatsko tržište i sigurno je uništen.
Izvanredna inspekcija proizvođača u Srbiji
Kako je objavljeno na stranicama Ministarstva poljoprivrede Srbije, poljoprivredna inspekcija je nakon zaprimljene obavijesti RASFF-a o povišenoj razini akrilamida u čipsu s okusom paprike proizvedenom u Srbiji izdala nalog za izvanredni inspekcijski nadzor. pogon za proizvodnju spornog proizvoda.
– Kontrola je u tijeku, a nakon što dobijemo rezultate analiza, objavit ćemo detaljnije informacije i mjere koje će poljoprivredna inspekcija poduzeti, kažu u ministarstvu.
novi.ba
