10 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Ekvatorijalna Gvineja je eliminisala Mali u osmini finala Afičkog kupa nacija, a bili su bolji nakon izvođenja penala. U regularnih 90 minuta nije bilo golova, ako ni nakon produžetaka.

Mali je imao prvu veću šansu, a Ibrahima Kone je poslao loptu pored gola u osmoj minuti. Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom dijelu utakmice, a u finišu glavni sudija je dosudio penal za Mali, no intervenisao je VAR i odluka je poništena.

Mohamed Camara je u 58. minuti pogodio okvir gola, a isti fudbaler promašio je veliku šansu za Mali u 81. minuti. Nije bilo promjene do kraja regularnih 90 minuta, tako da se otišlo u produžetke, u kojima također nije bilo većih uzbuđenja. Tako su penali odlučili još jedan meč osmine finala.

Nsue je promašio prvi penal za Ekvatorijalnu Gvineju, a Mali je realizovao naredne dvije serije, međutim ne i treću. Promašio je Haidara i vratio protivnika u igru. U nastavku oba tima su promašila po jedan penal, a odluka je donesena u osmoj seriji kada je Eneme pogodio, a Sacko promašio i bilo je 6:5 za Ekvatorijalnu Gvineju.

Ekvatorijalna Gvineja će u četvrtfinalu igrati protiv Senegala, a još se sastaju Gambija – Kamerun, Egipat – Maroko i Burkina Faso – Tunis.