7.3 C
Utorak, 19 ožujka, 2024
BiH

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je pola sata u pobjedi Barcelone nad Gironom rezultatom 3:1.

Barcelona je u 21. i 24. minuti došla do dva gola prednosti nad katalonskim rivalom. Prvo je pogodio Gerard Pique, a tri minute kasnije Rey Manaj, Albanac koji igra u fantastičnoj formi na pripremama.

Prije odlaska na odmor Samuel Saiz je pogodio za Gironu i tako vratio ekipu u igru.

U drugom dijelu Ronald Koeman napravio je veliki broj izmjena. Među onima koji su ušli u igru je i Miralem Pjanić. Bh. veznjak je u 60. minuti ušao umjesto Riquija Puiga.

Pjanić je imao priliku da pogodi iz slobodnog udarca, ali je zatresao prečku. Konačnih 3:1 svojim prvijencem u dresu Barce postavio je Memphis Depay u 85. minuti sa bijele tačke.