Poznat prvi učesnik play-offa Lige prvaka: Rodrigues i Shaparenko za eliminaciju AZ-a

Završen je prvi meč trećeg pretkola Lige prvaka, a tako smo dobili i prvog učesnika play-offa elitnog klupskog takmičenja. To je ekipa Dynama iz Kieva, koja je na domaćem terenu sa 2:0 savladala AZ Alkmaar.

Holandski tim je bio ravnopravan protivnik Dynamu, imao je čak većim tokom utakmice i inicijativu, ali je uspio uputiti svega jedan šut u okvir gola.

Dynamo je bio konkretniji, a do vodstva je došao na otvaranju drugog poluvremena, pošto u 49. minuti mrežu AZ-a trese Gerson Rodrigues.

Tačku na utakmicu stavlja Shaparenko u 86. minuti kada pogađa za 2:0, iako je AZ i nakon toga imao odlične prilike. U 88. minuti u jednom napadu Holanđani dva puta pogađaju prečku i to sa svega 3-4 metra od gola Dynama.

AZ je bio blagi favorit uoči ove utakmice, ali kijevski klub je iskoristio činjenicu da igra na domaćem terenu, te je uspio pobjedom 2:0 da se plasira u play-off.

Tako je Dynamo osigurao barem nastup u grupnoj fazi Evropske lige, u koju će ako ispadne u play-offu Lige prvaka.