11.2 C
Jajce
Srijeda, 21 veljače, 2024
BiH

Fudbaleri Sarajeva danas su doživjeli još jedan poraz na pripremama u Antaliji, gdje je od njih bolji bio tim Kolosa iz Ukrajine sa 2:3.

I dalje su noćna mora za bordo tim prekidi, na kojima ova ekipa mjesecima unazad ima velikih problema.

Sva tri gola i u današnjoj utakmici Sarajevo je primilo nakon prekida, te će Aleksandar Vasoski i saradnici taj segment igre mnogo morati popraviti do nastavka sezone u Premijer ligi BiH.

Kolos je poveo u 16. minuti nakon kornera, pošto je užasno reagovala odbrana Sarajeva, a glavom je odbijanac nakon odbrane Dizdarevića u gol pospremio jedan igrač Kolosa za 0:1.

Sarajevo je do kraja prvog dijela prijetilo tek s nekoliko dalekometnih pokušaja, koji nisu ugrozili gol Ukrajinaca, a oni u 62. minuti doalze do drugog gola.

Opet su igrači Kolosa izveli korner i potom pogodili za 0:2, a do trećeg gola i 0:3 dolaze u 77. minuti nakon šuta iz slobodnjaka s trideset metara. Očajno je reagovao golman Dizdarević.

Poraz Sarajeva je u finišu umnogome ublažio sjajni Hamza Čataković. On je dobio šansu s klupe u nastavku, a golovima u 82. i 88. minuti potpuno je vratio Sarjaevo u igru i smanjio na 2:3.

Ipak, bilo je prekasno za potpuni povratak i poravnanje, pa je do kraja ostalo 2:3 i Kolos je slavio.