8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Eupen je poražen u 19. kolu belgijske Jupiler Pro Lige na gostovanju kod Antwerpa (4:2), a novi pogodak postigao je Smail Prevljak, reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Samatta i Benson su doveli Antwerp u prednost od dva gola, ali je Keita u finišu prvog dijela smanjio zaostatak na 2:1. Ipak u 48. minuti, velika zvijezda Nainggolan povisio je prednost domaćih.

Eupen se uspio vratiti u igru u 77. minuti kada je pogodak postigao Prevljak, no u finišu utakmice, tačnije u sudijskoj nadoknadi Verstraete je riješio sve dileme kada je pogodio za 4:2.

Ovo je bio deveti gol Prevljaka ove sezone za Eupen, a šesti u prvenstvu Belgije. Na svom kontu ima i četiri asistencije.