Prvi put u karijeri: Džeki gol protiv Atalante bio četvrti uzastopni n…

Opta, poznata agencija za sportsku statistiku, objavila je da je Edinu Džeku pogodak protiv Atalante bio četvrti uzastopni na gostovanjima te da mu je to prvi put da uradi u Seriji A.

Džeko je u finišu prvog poluvremena postigao gol za prednost Vučice, koju je istu u nastavku ispustila i poražena je od Atalante sa 2:1.

Dijamant je ranije pogađao na gostovanjima u pobjedi protiv Fiorentine krajem prošle godine (1:4), kao i u trijumfu protiv Genove (1:3), dok je bio strijelac u porazu od Sassuola početkom ovog mjeseca (4:2).

Džeko je ove sezone odigrao 29 utakmica za Romu, a postigao je 14 pogodaka i upisao šest asistencija.