8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Rakitić: Udarac je bio savršen, jako je čudno ovo što se dešava sa povredama

Hrvatski vezni nogometaš Ivan Rakitić zabio je u subotu navečer vodeći gol za Sevillu u pobjedi 2-1 nad Atléico Madridom nakon čega je rekao kako je teško zabiti gol s takve udaljenosti, no da je “udarac bio savršen”.

“Bilo nam je jako važno dobro početi utakmicu, a u zoni gdje sam se nalazio ponekad nije potrebno puno razmišljati. Trebaš naprosto imati samopouzdanja. Puno puta pokušavam zabiti odande ali je teško. No večeras mi je udarac ispao savršen”, rekao je 33-godišnji Rakitić u obraćanju medijima.

On je u sedmoj minuti dvoboja igranog u Sevilli uputio loptu s udaljenosti od 27 metara koja je zatim završila u desnom gornjem uglua. To mu je bio četvrti pogodak u 20 odigranih utakmica.

“Igrali smo protiv aktualnog prvaka i znali koliko nam je bitna ova utakmica”, napomenuo je Rakitić koji je ponovo istrčao s kapitenskom trakom oko ruke dok nema povrijeđenog kapitena Jesúsa Navasa.

Sevillin trener Julen Lopetegui pohvalio je bivšeg hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

“On je fantastičan dečko, sjajnog mentalnog stanja bez obzirao igrao ili ne. On je primjer drugim igračima”, izjavio je Lopetegui na konferenciji za medije poslije utakmice.

Sevilla će za dva mjeseca igrati protiv zagrebačkog Dinama u 1/16 finala Europske lige, a ovom pobjedom se učvrstila na drugom mjestu španskog prvenstva. Za vodećim Real Madridom zaostaje pet bodova.

“Pred nama je još puno utakmica ali smo na dobrom putu. Trebamo još popraviti neke stvari, no bitno je da nastavimo igrati puni samopuzdanja”, napomenuo je Rakitić.

“Protekli mjesec nam je bio uistinu težak zbog mnogih stvari. Imali smo bazu od 14 igrača (uslijed ozljeda), ali ti igrači igraju sa srcem. Njihov kompetitivni duh nas je sada doveo do pobjede nad jednom od najboljih ekipa na svijetu, nad aktualnim prvakom Španije”, rekao je Lopetegui.

Sevilla je u četvrtak teško, jedva na jedanaesterce, izborila pobjedu nad četvrtoligašem Andratxom u drugom kolu španjolskog kupa nakon što je susret i poslije produžetaka završio 1-1. U prvom kolu je također četvrtoligaša Córdobu eliminirala tek 1-0 u 108. minuti produžetaka.

“Sada smo protiv Atlética odigrali dobro prvo poluvrijeme”, istakao je hrvatski veznjak s brojem 10 na leđima.

Gosti iz Madrida su izjednačili u 33. minuti no Sevilla je postigla pobjednički gol u 89. minuti kada je Rakitić izveo korner.

“Naši navijači su zaslužiti taj pogodak”, rekao je.

Publika u Sevilli je ovaj mjesec ostala razočarana neočekivanim ispadanjem Seville iz skupine Lige prvaka pa je zadnjim dvjema prvenstvenim pobjedama nad Athletic Bilbao i Atléticom vratila osmijehe na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán.

No andaluška ekipa ima ove sezone problema s povredama pa se već nakon pola sata povrijedio 24-godišnji desni bek Gonzalo Montiel. S obzirom da je od ranije povrijeđen 36-godišnji Navas, Sevilla je ostala bez desnih bekova. Od ranije su povrijeđeni i igrači na drugim pozicijama Suso, Lamela, Óliver Torres i En-Nesyri.

Protiv Atlética su se vratili Lucas Ocampos, lijevo krilo koji je zabio gol za 2-1, te lijevi bek Marcos Acuña. Acuña je, međutim, ušao u drugom poluvremenu pa pola sata kasnije zbog bolova napustio igru.

“Ovo je jako čudno”, istakao je Rakitić. “Tokom posljednje dvije sezone bili smo ekipa s najmanje povreda, a sada se svi povrijeđuju. Imamo ekipu s puno igrača no problem je kada se povrijedila dva ili tri po utakmici. Ne možemo onda svaka tri dana igrati na visokom nivou”, dodao je.

Sevilla će u utorak igrati s Barcelonom, koja je s 3-2 pobijedila Elche, a zatim slijedi pauza zbog blagdana.

“Dobro će nam doći ta stanka. Vidjet ćemo hoćemo li nakon nje imati kompletnu ekipu”, zaključio je Rakitić.

“Ja svojim igračima mogu samo zapljeskati na mentalnoj snazi. Nakon današnje utakmice nam nedostaje devet ili deset igrača”, rekao je pak Lopetegui.

Sevilla se ovom pobjedom učvrstila na drugom mjestu, te ima pet bodova zaostatka za vodećim Real Madridom. Ovaj mjesec je bila ispala iz skupine Lige prvaka, a u početna dva kola kupa pobijedila četvrtoligaše na produžetke i jedanaesterce.