10.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Italija je nakon ubjedljive pobjede nad San Marinom od 7:0 večeras razbila i dosta jaču Češku, te na pravi način najavila svoj nastup na Evropskom prvenstvu.

Azzurri su opet bili raspoloženi, a Češku su deklasirali savladavši je sa visokih 4:0 pred 1.000 gledalaca u Bolonji.

Izabranici Roberta Mancinija su u oba poluvremena postizali po dva gola.

U prvom su strijelci bili Ciro Immobile u 23. i Nicolo Barella u 42. minuti utakmice. U nastavku po gol postižu i Lorenzo Insigne i Domenico Berardi, te tako postavljaju konačnih 4:0.

Na Evropskom prvenstvu je Italija u grupi sa Turskom, Švicarskom i Velsom. Podsjećamo, na Euru će igrati i Češka, koja je u grupi s Engleskom, Hrvatskom i Češkom.