10.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Real Madrid u drugom poluvremenu slomio otpor Alavesa i učvrstio se na vrhu tabele

Real Madrid je u 25. kolu La Lige na Santiago Bernabeuu pobijedio Alaves 2:0 i tako, barem do sutra, pobjegao Sevilli na sedam bodova prednosti. Ekipa Carla Ancelottija više od sat vremena se mučila s predzadnjim timom s tablice, ali je ipak došla do pobjede.

Ništa se nije događalo u prvom poluvremenu i tek u 55. minuti Real je imao prvu pravu šansu, ali je Pacheco obranio udarac Viniciusa. No, u 63. minuti Real je ipak poveo, i to fenomenalnim golom Marca Asensija, koji je s 20 metara snažnim udarcem pogodio suprotne rašlje.

Real je sve riješio u 80. minuti nakon munjevite akcije. Asensio, Benzema i Vinicius Junior odigrali su devet brzih dodavanja, a na kraju je Benzema odigrao sjajnu povratnu loptu za Brazilca, a on utrčao na prvu stativu i zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Karim Benzema iz penala u sudijskoj nadoknadi.