Real Sociedad bodom protiv Leganesa preuzeo prvo mjesto na tabeli špan…

Real Sociedad i Leganes odigrali su bez pobjednika (1:1) u utakmici 13. kola španske LaLige.

Domaći su bili opasniji u prvom poluvremenu, a najviše je prijetio Da Silva Willian Jose. Ipak, mreže su ostale mirovati. Na početku drugog dijela nije bilo većih šansi, a onda je u 63. minuti Mikel Merino nakon kornera doveo Sociedad u prednost.

Youssef En Nesyri je u 78. minuti izjednačio na 1:1. Do kraja utakmice nije bilo nekih prilika vrijednih pomena, a u sedmoj minuti sudijske nadoknade drugi žuti karton dobio je Kevin Rodrigues, ali nije bilo vremena za domaće da naprave nešto značajnije.

Ovaj bod Sociedadu je bio dovoljan da barem na kratko preuzme prvo mjesto na tabeli sa 23 boda, bodom više od Barcelone i Real Madrida, koji imaju dvije utakmice manje.

REAL SOCIEDAD – LEGANES 1:1