10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Roma je bez problema savladala Lecce rezultatom 3:1, tako da je rimska Vučica prošla u četvrtinu finala Kupa Italije gdje će igrati protiv Intera.

Nije baš najbolje počelo za rimski klub jer je Arturo Calabresi pogodio za 0:1 u 14. minuti. Ipak, Roma je nastavila napadati, a u 40. minuti poravnanje je donio je Marash Kumbulla na asistenciju Tammyja Abrahama.

Preokret Romi donio je Abraham u 54. minuti, a osam minuta poslije Lecce je ostao sa igračem manje. Drugi žuti karton je dobio Mario Gargiulo.

Henrikh Mkhitaryan je imao veliku šansu u 75. minuti, a u 81. Eldor Shomurodov je postavio konačnih 3:1. Moglo je biti i ubjedljivije da je u finišu svoju dobru šansu iskoristio Nicolo Zaniolo.