6.7 C
Četvrtak, 8 veljače, 2024
BiH

Odigrana su još dva susreta 1. kola nove sezone Serije A, a pobjede su upisali Roma i Napoli.

Roma je u jako zanimljivom meču s 2:1 nadigrala Fiorentinu, a na toj utakmici viđena su i dva crvena kartona. Fiorentina je s igračem manje ostala u 17. minuti, što je Vučica iskoristila devet minuta poslije i povela preko Mkhitaryana, kojem je asistirao novajlija Abraham.

U 52. minuti i Roma ostaje s desetoricom na terenu, a drugi žuti karton je dobio Zaniolo. Koriste to gosti iz Toskane u 60. minuti i preko Milenkovića poravnavaju na 1:1, ali ekspresno uzvraća Roma.

Veretout joj je vratio prednost u 64. minuti, a debitant Abraham je upisao i drugu asistenciju. Pobjedu Rome ovjerio je Veretout svojim drugim golom u 80. minuti. Postavio je konačnih 3:1.

Napoli je s igračem manje uspio doći do trijumfa nad novajlijom u ligi, ekipom Venezije.

Ostali su Napolitanci s desetoricom nakon varnica na terenu i žestoke reakcije Osimhena, kojem je sudija Aureliano pokazao direktan crveni karton i put ka svlačionici.

Uprkos tome Napoli je bio bolji rival, a u 56. minuti je Insigne promašio penal i propustio veliku šansu da dovede svoj tim u vodstvo.

Ipak, omaleni Insigne je dobio novu šansu iz penala samo pet minuta poslije, a ovaj put je bio siguran i pogodio je za 1:0.

Pobjedu Napolija ovjerio je Elmas golom za 2:0 u 73. minuti.