10 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Rukometaši BiH razbili Austriju i vratili se u igru za Evropsko prvenstvo

Rukometaši BiH pobijedili su u Bugojnu u zaostaloj utakmici 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Austrije rezultatom 27:21. Naš tim se tako vratio u igru za plasman na Euro, a ovo je bio i uspješan debi novog selektora Ivice Obrvana.

Bh. rukometaši su dosta bolje otvorili meč. Poveli su sa 1:0, gosti su izjednačili, a onda je uslijedila serija od četiri gola naše selekcije pa je na semaforu bilo 5:1.

Bude se tada i Austrijanci te sa tri vezana gola dolaze u egal. Igralo se potom gol za golom do rezultata 7:6, a onda Austrija ponovo veže tri gola, preokreće rezultat te čak dolaze do dva gola prednosti.

Ipak, izabranici Ivice Obrvana su smogli snage da se vrate u meč te dobrim reakcijama u samoj završnici odlaze na odmor s prednosti od 11:10.

Najbolji u bh. selekciji u prvom poluvremenu bio je Perić s tri gola, dok su Haseljić, Vranješ i Malinović postigli po dva. S druge strane, Božović, Frimmel i Hutecek su postigli po tri gola za Austriju u prvom poluvremenu.

Ponovo je naša selekcija bolje otvorila dionicu pa se prednost postepeno povećavala do maksimalna četiri gola (18:14).

Nastavili su naši momci dobro igrati pa su devet minuta prije kraja meča došli i do tada najveće prednosti od pet golova razlike (23:18). Do kraja utakmice nisu ispuštali prednost pa je BiH ostvarila izuzetno važnu pobjedu.

BiH se nalazi na drugom mjestu Grupe 2 kvalifikacija za Euro s dvije pobjede i dva poraza, odnosno četiri boda. Prva je uvjerljivo Njemačka sa osam bodova, dok Austrija na trećem i Estonija na četvrtom mjestu imaju po pobjedu, odnosno po dva boda. Na prvenstvo direktno idu dvije prvoplasirane ekipe, a naš tim do kraja kvalifikacija igra još dvije utakmice – protiv Njemačke i Austrije.

(Klix)

The post Rukometaši BiH razbili Austriju i vratili se u igru za Evropsko prvenstvo appeared first on Jajce Online.