10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Salah tragičar Redsa: Leicester golom Lookmana savladao Liverpool

Leicester City je pobijedio Liverpool s minimalnih 1:0 u 20. kolu Premier lige. Time je lider Manchester City pobjegao Redsima na šest bodova distance.

Tim trenera Jurgena Kloppa je imao priliku za vodstvom u 16. minuti. Mohamed Salah je izveo penal za goste, a njegov je udarac sjajnom odbranom zaustavio Kasper Schmeichel. Lopta se nakon obrane odbila Salahu, koji je udarcem glavom pogodio prečku.

Leicester je poveo u 59. minuti golom Ademole Lookmana. Leicesterov ofanzivac nakon dobre akcije pogodio je u donji desni Alissonov kut za vodstvo ekipe Brendana Rodgersa i, kako će se ispostaviti, značajnu pobjedu.

Liverpool 2. januara gostuje od Chelsea, a Leicester je dan ranije domaćin Norwichu.