Senzacija u Španskom kupu: Drugoligaš razbio Sevillu, šou brazilskog f…

Fudbaleri Mirandesa priredili su najveću senzaciju u osmini finala Kupa Kralja, savladavši i eliminisavši Seviilu rezultatom 3:1.

Španski drugoligaš, koji se trenutno nalazi na 10. mjestu Segunde, pitanje pobjednika riješio je u prvom poluvremenu. Dvostruki strijelac bio je sjajni Brazilac Matheus Aias koji je briljirao, a pogotke je postigao u 7. i 30. minuti.

Mirandes je mogao i do trećeg gola u 54. minuti, ali Pena je promašio penal. Ipak, pet minuta prije kraja Rey je upotpunio debakl gostiju, koji su u sudijskoj nadoknadi preko Nolita samo ublažili poraz za konačnih 3:1.

Sevilla gotovo ništa nije pokazala i sasvim zasluženo je eliminisana, a pamtit će se sjajna partija Aiasa koji je bio nerješiva enigma za goste.