Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Pet mečeva 22. kola njemačke Bundeslige odigrano je danas popodne, a veliko iznenađenje priredio je Bochum.

Ekipa Bochuma savladala je favorizovani minhenski Bayern na svom terenu sa čak 4:2.

Poveo je bavarski gigant golom Lewandowskog u 9. minuti utakmice, ali onda je uslijedila rapsodija domaćina do kraja prvog dijela.

Na 1:1 je poravnao u 14. minuti Antwi-Adjei, a prava ludnica desila se u finišu prvog dijela. Prvo je za preokret domaćih pogodio Locadia iz penala u 38., a Gamboa je u 40. minuti povisio na 3:1!

Za 4:1 vodstvo Bochuma minut prije odlaska na odmor pogađa Holtmann, a sve što je Bayern u nastavku utakmice uspio jeste ublažiti poraz preko Lewandowskog, koji je u 75. minuti stigao do drugog gola za 4:2.

Freiburg je remizirao s Mainzom na svom terenu, a Ermedin Demirović je s klupe u igru ušao pet minuta prije kraja.