Spektakl u Džedi: Atletico u utakmici punoj preokreta savladao Barcelo…

U Saudijskoj Arabiji, u Džedi, večeras je odigran i drugi polufinalni duel španskog Superkupa, a vidjeli smo pravi spektakl koji su nam podarili Barcelona i Atletico Madrid.

Utakmica je bila prepuna preokreta, koji su se dogodili u drugom poluvremenu, a Atletico je slavio sa 2:3 u utakmici koja će se pamtiti.

Jorgandžije su povele u 46. minuti preko Kokea, kojem je asistirao Correa, ali njihova radost nije dugo trajalo.

Lionel Messi je stvari vratio na početak u 51. minuti, a taman kada se Atletico oporavio nakon primljenog gola, stigao je drugi. U 62. minuti je Griezmann pogodio za potpuni preokret Barcelone.

Kada se činilo da će pobjedu odnijeti Barcelona, vidjeli smo novi preokret, ovaj put još brži. Prvo je u 81. minuti dosuđen penal, koji je sigurno izveo Morata za 2:2, a samo pet minuta poslije Morata asistira Correji, koji pogađa za 2:3.

To se ispostavilo i konačnim rezultatom utakmice, tako da ćemo u finalu Superkupa Španije gledati madridski derbi, a ne El Clasico…