4.4 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Fudbaleri Atletico Madrida pobijedili su večeras na svom stadionu Wanda Metropolitano ekipu Valencije rezultatom 3:2 u meču 22. kolu La Lige.

Valencia je stigla u Madrid da napadne poljuljani Atletiko. U 25. minutu Guedes je bio asistent, a Yunus Musah pogodio za 0:1.

Atletiko je i dalje bio potpuno bezopasan, jedva da je dolazio do opasne zone, a onda je uslijedio novi šok. U 44. minutu Hugo Duro je iskoristio asistenciju Lata za 0:2.

Atletico je morao krenuti na sve ili ništa u drugom poluvremenu, Luis Suarez je imao prvu dobru priliku u 56. minutu, ali je na mjestu bio golman Domenech.

Odmah nakon te šanse, Diego Simeone je napravio trostruku izmenu, ušli su Felipe, Cunha i Herrera, a to je urodilo plodom. Cunha je bio taj koji je u 64. minutu bio na pravom mjestu nakon prekida i pogodio za 1:2 na asistenciju Carrasca.

Malo je nedostajalo da u 70. minutu Luis Suarez konačno pogodi, ali je bio neprecizan, pa je ostalo 1:2.

Valencia se u finišu dodatno zatvorila.

Ipak, Carrasco je večeras bio nezaustavljiv, ponovo je stvorio šansu, uputio je centaršut, u 91. minutu golman Domenech je odbio loptu, na koju je naletio Correa za 2:2.

To je bila tek uvertira za konačni preokret, Angel Correa je petom proigrao Cunhu, ovaj poslao oštru loptu kroz peterac, a Hermoso se našao na pravom mjestu za 3:2 i eksploziju na tribinama u trećoj minuti nadoknade. Meč je trajao ukupno 100 minuta, ali daljnje promjene rezultata nije bilo.

Atletico je tako ostao na četvrtoj poziciji, ali je pitanje da li će tu i ostati poslije ovog kola, dok je Valencia propustila veliku šansu da uđe u trku za Ligu prvaka.