4.4 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Manchester City je savladao Brighton na Amexu u devetom kolu Premier lige (1:4), te su tako Građani zadržali korak za vodećim Chelseajem, koji je dva boda ispred, a ovo je bio tek drugi poraz za Gelebove u domaćem prvenstvu.

Poslije nekoliko šansi za goste, Ilkay Gundogan je pogodio za 0:1 u 13. minuti. Ovi je bio 13. pogodak Nijemca u 2021. godini u Premier ligi, a samo su više postigli Mohamed Salah (16) i Harry Kane (15).

Phil Foden je u tri minute postigao dva gola i sve je bilo kasno. Mladi fudbaler pogodio je u 28. i 31. minuti. U nastavku utakmice nije bilo mnogo velikih šansi, a u 80. minuti Ederson je skrivio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Alexis Mac Allister.

Konačan rezultat utakmice postavio je Riyad Mahrez u petoj minuti sudijske nadoknade.