10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Odigrana su još dva susreta osmine finala Lige prvaka, a Atletico Madrid i Manchester United su remizirali na stadionu Wanda Metropolitano (1:1), dok ni u drugoj utakmici nije bilo pobjednika, a u Lisabonu su remizirali Benfica i Ajax (2:2).

Manchester United je rano šokiran na meču protiv Atletico Madrida. Joao Felix je postigao pogodak glavom za 1:0 u sedmoj minuti nakon centaršuta Renana Lodija. Jorgandžije su dugo čuvale vodstvo. Diego Simeone je u svom stilu “ubio fudbal”.

Zanimljiv je podatak da Crveni đavoli nisu imali nijedan kontakt sa loptom u protivničkom šesnaestercu u prvom poluvremenu. United nije mogao da napravi ništa, dok nije prijetio ni Atletico. Ipak, u 80. minuti 19-godišnji Anthony Elanga pogodio je za 1:1 i spasio United poraza na Wanda Metropolitanu. U finišu meča Antoine Griezmann je pogodio okvir gola.

U drugom meču viđeno je više golova, a Ajax je poveo u 18. minuti kada je lijepim udarcem pogodio Dušan Tadić. Sebastien Haller je u 26. minuti postigao autogol za 1:1, ali se samo tri minute poslije iskupio kada je donio novo vodstvo Kopljanicima.

Napadač iz Obale Slonovače ovim golom ispisao je historiju Lige prvaka. Postao je fudbaler sa najviše golova u debitantskoj sezoni u najjačem klupskom takmičenju na svijetu. Halleru je ovo bio 11. pogodak ove sezone, a iza sebe je ostavio Sadija Manea, Roberta Firmina i Erlinga Haalanda, koji su u prvoj sezoni u Ligi prvaka postigli po deset golova.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obje strane, a po jednom su obje ekipe tražile penal. Poravnanje je u 72. minuti donio Roman Yaremchuk, kada je glavom poslao loptu u mrežu i tako ostavio Benfici realnije šanse da u revanšu izbori plasman u četvrt finale.