Todorović bolji od Mihojevića, Đumićev Darmstadt se odbranio s igračem…

Erzgebirge Aue i Kiel su danas odigrali svoj susret 22. kola njemačke Cvajte, a u ovom direktnom okršaju dva bh. fudbalera – Marka Mihojevića i Darka Todorovića, uspješniji je bio ovaj drugi.

Kiel je slavio sa 1:2, a Todorović je priliku za igru dobio u 33. minuti, kada je zamijenio povrijeđenog Neumanna.

Samo devet minuta poslije je Kiel i poveo preko Ozcana, a Iyoha u nastavku, u 63. minuti povećava na 0:2.

Do kraja je Aue uspio samo ublažiti poraz, pošto je Nazarov postavio konačnih 1:2.

Darmstadt je na svom terenu dočekao Sandhausen, te ga savladao s minimalnih 1:0, mada je heroj Hohn zamalo prerastao u tragičara domaćina…

Ovaj fudbaler je u 59. minuti doveo Darmstadt u vodsto, ali samo tri minute poslije je dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Ipak, domaći su se uspjeli odbraniti do kraja i osvojiti vrijedna tri boda.

Dario Đumić je na terenu za Darmstadt proveo svih 90 minuta, a Darmstadt je napravio veliki skok s ova tri boda, pošto je sada na 9. mjestu sa 29 bodova.

Aue se nalazi mjesto ispred s 30 bodova, dok je Todorovićev Kiel na 5. mjestu.