14.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Barcelona je poražena u osmini finala Kupa Kralja od Athletic Bilbaa na San Mamesu nakon produžetaka (3:2), tako da su se Katalonci oprostili od ovog takmičenja.

Bilbao je došao veoma rano do prednosti, a u drugoj minuti pogodio je Iker Muniain. Barcelona je uspjela poravnati u 20. minuti sjajnim golom Ferrana Torresa, kojem je ovo bio prvijenac u dresu katalonskog kluba.

Na početku drugog dijela Marc-Andre ter Stegen je zaustavio Inakija Williamsa, koji je imao dobru priliku i u 63. minuti. Domaći su nastavili napadati, a prednost im je donio Inigo Martinez u 86. minuti.

Iako se činilo da će Katalonci ispasti, Pedri je u trećoj minuti nadoknade pogodio za 2:2 i izborio produžetke. Barca je imala mnogo više loptu u posjedu u produžecima, ali pogodak Muniaina u 105. minuti riješio je sva pitanja i Bilbao je prošao dalje.