11.2 C
Jajce
Srijeda, 21 veljače, 2024
Sport

Konyaspor je remizirao sa Kasimpasom na svom terenu rezultatom 4:4, tako da je Trabzonspor Edina Višće sve bliže tituli prvaka Turske, a u večerašnjoj utakmici 26. kola Super lige golove su postigli Amar Rahmanović i Haris Hajradinović.

Povela je Kasimpasa preko Ben Quanesa u sedmoj minuti, ali domaćin poslije dolazi do preokreta. Poravnao je Amilton u 28. minuti, da vodstvo Konyi donio Rahmanović pet minuta prije odlaska na odmor. Asistirao mu je Koka, a bh. fudbaler je glavom poslao loptu u mrežu jer je do nje stigao prije golmana Kasimpase.

Hajradinović je u redovima gostiju priliku dobio na startu drugog poluvremena, a odmah je u prvoj minuti drugog dijela postigao pogodak. Ben Quanes je ubacio sjajno sa lijeve strane, a bh. fudbaler je postigao pogodak glavom za izjednačenje (2:2).

Dikmen je u 52. minuti vratio domaćima prednost, a Bozok je osam minuta poslije ponovo poravnao iz penala. Mabil je u prvoj minuti nadoknade pogodio za 3:4. Iako se činilo da će gosti otići sa sva tri boda, Cikalleshi je u devetoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 4:4.

Rahmanović je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Michalak, dok su svih 90 minuta u redovima Konye igrali Amir Hadžiahmetović i Ibrahim Šehić.