14.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Arsenal je u drugom kolu EFL kupa ostvario veoma ubjeljivu pobjedu protiv West Bromwich Albiona (0:6), a od prve minute igra je reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac.

U prvom poluvremenu Pierre-Emerick Aubameyang je postigao dva gola, u 17. i 45. minuti, a u prvoj minuti sudijske nadoknade Nicolas Pepe je zatresao mrežu za 0:3.

Poslije pet minuta igre u drugom dijelu Marin Odegaard je sjajno petom uposlio Bukaya Saku, koji je pogodio. U nastavku Aubameyang je kompletirao hat-trick, a konačnih 0:6 postavio je Alexandre Lacazette u 69. minuti.

Kolašinac je dobio priliku od prve minute i to na poziciji stopera, iako je izvjesno da će do kraja prelaznog roka napustiti Topnike.

Ranije je Burnley izbacio Newcastle nakon penala (3:4), a u regularnom dijelu nije bilo golova. Southampton je na gostovanju savladao Newport sa 0:8. Elyounoussi je psotgao tri gola, Broja dva, a po jedan Tella, Walker-Peters i Redmond.