11.1 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Ukrajina je izborila četvrtfinale Evropskog prvenstva i to nakon drame u produžecima protiv Švedske.

Poveli su izabranici Andriya Shevchenka u 27. minuti. Bila je to lijepa akcija, nakon prekrasnog pasa Yarmolenka na loptu je natrčao Zinchenko i udarcem iskosa matirao Olsena za vodstvo Ukrajinaca.

Skandinavci dolaze do egala dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Šutirao je Emil Forsberg s nekih 25 metara, lopta okrznula Zabarnyija i prevarila Bushchana – 1:1.

U drugom poluvremenu uslijedila su nova uzbuđenja. Prvo je Yarmolenko pogodio stativu, a zatim je Forsberg istom mjerom uzvratio na drugoj strani. Švedski napadač je potom uzdrmao i prečku nakon slaloma kroz odbranu Ukrajine.

Rezultat se ipak nije mijenjao, susret je utonuo u produžetke. Šveđani u 98. minuti ostaju s igračem manje na terenu, Danielsonu je pokazan crveni karton nakon pregrubog starta nad Besedinom.

Ukrajinci su čovjeka više kapitalizirali u prvoj minuti nadoknade drugog produžetka. Odlično je centrirao Zinchenko, ubacio se rezervista Artem Dovbyk i glavom poentirao za konačnih 2:1! Uslijedilo je veliko slavlje Shevchenka i njegovih igrača u Glazgovu.