10 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Vahid Halilhodžić je večeras ispisao historiju. Jedini je selektor koji je četiri različite reprezentacije odveo na smotru najboljih svjetskih selekcija. Plasman na Mundijal u Kataru večeras je odveo Maroko.

Poslije remija u prvoj utakmici (1:1), Maroko je večeras u Kazablanki na stadionu Mohamed V sa ubjedljivih 4:1 pobijedio Demokratsku Republiku Kongo i ostvario plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru, koje će se održati krajem ove godine.

Ounahi je doveo Marokance u prednost u 21. minuti, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Tissoudali je udvostručio prednost. Selekcija bh. stručnjaka nastavila je sa sjajnom igrom, a Ounahi je u 54. minuti drugim golom povisio na 3:0.

Sve je bilo jasno u 69. minuti kada je Hakimi, fudbaler Paris Saint-Germaina, povisio na 4:0. Malango Ngita je ušao u 77. minuti s klupe i odmah postigao pogodak za 4:1, ali samo je ublažio poraz Demokratske Republike Kongo.

Popularni Vaha ranije je plasman na svjetska prvenstva ostvario sa Japanom, Obalom Slonovače i Alžirom.

Remijem na gostovanju kod Tunisa (0:0), Mali je također osigurao plasman na Mundijal, dok su to ranije ostvarili još Senegal i Gana.