Valencia nastavlja sa katastrofalnom formom: Elche savladao Šišmiše na svom terenu

Elche je u sedmom kolu španske LaLige došao do pobjede protiv Valencije, koja se nalazi u katastrofalnoj formi. Domaći su na stadionu Manuel Martínez Valero ostvarili pobjedu protiv Šišmiša rezultatom 2:1.

Domaći su došli do prednosti u 19. minuti kada je pogodio Jose Antonio Fernandez Pomares. Fidel Fidel je lijepu akciju u 37. minuti završio pogotkom za 2:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih dešavanja.

Na početku drugog poluvremena Šišmiši su imali šansu preko Josea Gaye. Thierry Correia je šutirao malo pokraj desne stative gola Elchea u 73. minutu. Antonio Latorre Grueso je u 74. minuti smanjio na 2:1, ali to je bilo sve što je uspjela uraditi Velencia.

Elcheu je ovo bila druga uzastopna pobjeda i nalaze se na petom mjestu sa deset bodova, dok je Valencia upisala treći uzastopni poraz i na 13. su poziciji sa sedam bodova.