9.2 C
Jajce
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Barcelona pod dirigentskom palicom Xavija Hernandeza izgleda mnogo bolje nego do prije nekoliko sedmica, a Katalonci su večeras slavili veliki trijumf u gostima nad Villarrealom. Bilo je 1:3.

Zanimljivo, ovo je prva gostujuća pobjeda Barce u ovoj sezoni La Lige.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, ali već u trećoj minuti nastavka Frenkie de Jong dovodi Barcu u vodstvo. Odbranio je tada Rulli šut Depaya nakon ubačaja sa strane, ali lopta je prošla ispod njega i završila kod De Jonga, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu za 0:1.

U 76. minuti lijepu kombinaciju odigrali su domaći, Danjuma je spustio loptu za Chukwuezea, a on je šalje u donji lijevi ugao gola Ter Stegena za 1:1.

Mogao je nakon toga Danjuma u 85. minuti donijeti i preokret Žutoj podmornici, ali lopta je nakon njegovog šuta otišla tik pored stative.

Taj promašaj dvije minute prije kraja kažnjava Depay. Holanđanin tada obilazi i golmana Rullija, a na kraju na gol liniji kroz noge šalje loptu jednom defanzivcu Villarreala i pogađa za 1:2. Svemu je prethodila katastrofalna greška Estupinana, koji je poklonio loptu Depayju.

U sudijskoj nadoknadi je dosuđen i penal za Barcelonu, a šutirao ga je Coutinho. Brazilac je bio precizan i postavio konačnih 1:3.

Nema sumnje da će ova tri boda mnogo značiti Barceloni za nastavak sezone.

La Liga, 14. kolo:

Villarreal – Barcelona 1:3 (Chukwueze 76’ / F. de Jong 48’, Depay 88’, Coutinho 90+3’)