(VIDEO) Eurogol Kroosa, crveni karton Modrića: Real slavio na teškom g…

U susretu 1. kola španske Primera lige, Real Madrid je kao gost pobijedio Celtu Vigo rezultatom 1:3.

Kraljevi su poveli već u 12. minuti kada se nakon sjajnog prodora Garetha Balea na pravom mjestu našao Karim Benzema i pospremio je u mrežu za 0:1. Celta je nakon toga napadala, imala nekoliko dobrih šansi, a čak im je na isteku prvog dijela poništen i gol nakon pregleda VAR-a.

I u nastavku slična slika na terenu. Istina, imao je je i Real svoje šanse, a kada je u 56. minuti Luka Modrić dobio direktan crveni karton zbog nesmotrenog starta, činilo se da su Madriđani u velikom problemu.

Ipak, pet minuta kasnije Toni Kroos je postigao fenomenalan gol udarcem sa 25 metara koji je završio pod samom prečkom za 0:2. Igra domaćih nakon toga se raspala, a deset minuta prije kraja Lucas Vasquez je povisio na 0:3.

Celta je u sudijskoj nadoknadi samo uspjela da ublaži poraz preko Losade.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDJE.