(VIDEO) Irfan Peljto u centru pažnje: Guimaraes golom iz penala elimin…

Guimaraes je pobijedio FCSB rezultatom 1:0 i izborio je prolaz u grupnu fazu Evropske lige, u meču koji je sudio bh. arbitar Irfan Peljto.

Upravo je naš najbolji sudija bio u centru pažnje kada je u 53. minuti dosudio penal za domaće koji je realizovao Tapsoba, a taj pogodak ispostavio se odlučujućim u ovome dvomeču, s obzirom da u Bukureštu nije bilo golova.

Penal i jedini gol na meču možete pogledati OVDJE.

Vrijedi spomenuti da su Peljti asistirale sudije iz BiH – Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, dok je četvrti arbitar bio Admir Šehović.

Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu na penale luksemburškog Dudelangea, koji je eliminisao Ararat iz Armenije, te će drugu sezonu za redom igrati u grupnoj fazi Evropske lige.

Glasgow Rangers je pogotkom Morelosa u 91. minuti na Ibroxu pobijedio Legiju sa 1:0 i izborio je prolaz.