(VIDEO) Topčagićev gol nedovoljan Suduvi, Rijeka nije uspjela nadoknad…

Ferencvaros je u uzvratnom susretu play-offa Evropske lige pobijedio Suduvu rezultatom 4:2 i plasirao se u grupnu fazu nakon 0:0 iz Litvanije. Strijelac drugog gola za goste bio je bh. napadač Mihret Točagić.

Suduva je vodila sa 0:1, čak joj je odgovaralo i 2:2 kada se Topčagić lijepo snašao nakon ubačaja i zatresao mrežu u 64. minuti.

Ipak, samo dvije minute kasnije Ferencvaros je postigao treći gol, a u sudijskoj nadoknadi je ovjerio prolaz za konačnih 4:2. Osim Topčagića, cijeli meč za goste odigrao je i Semir Kerla.

Gol Mihreta Topčagića za Suduvu možete pogledati OVDJE.

Rijeka nije uspjela da anulira poraz protiv Genta 2:1 i nakon 1:1 na Rujevici eliminisana je iz Evrope. Jakov Puljić je doveo Riječane u vodstvo u 32. minuti, ali samo što se krenulo sa centra, Igor Plastun je poravnao i odveo Beglijance u grupnu fazu.

Bh. reprezentativac Stjepan Lončar igrao je cijeli meč za Rijeku, a zbog povrede u sastavu nije bilo Zorana Kvržića.

Velika uzbuđenja viđena su u duelu Maribora i Ludogoretsa. Gosti su vodili sa 0:2 u prvom poluvremenu, ali Maribor se vratio i u 72. minuti je poravnao golovima Tavaresa i Vancasa na 2:2.

Viole ipak nisu imale snage za potpuni preokret i nakon 0:0 u Bugarskoj, Ludogorets je prošao dalje. Kenan Pirić i Jasmin Mešanović odigrali su kompletan susret u redovima slovenskog prvaka.