Višća asistent: Autogol Skrtela ostavio Basaksehir bez pobjede u okrša…

U derbi utakmici 26. kola turske Superlige, Trabzonspor i Basaksehir su odigrali neriješeno 1:1.

U utakmici odigranoj bez gledalaca, obje ekipe su pružile otvorenu i dobru igru, ali na kraju nije bilo pobjednika.

Basaksehir je poveo u 57. minuti, a strijelac je bio Demba Ba nakon sjajne asistencije Edina Višće.

Zmaj je krasno odložio loptu za svog napadača, a Demba Ba je rezantnim udarcem zakucao u mrežu za vodstvo gostiju. Ipak, samo sedam minuta kasnije nakon kornera za Trabzon, Martin Skrtel je nespretno zatresao vlastitu mrežu za 1:1.

Do kraja smo vidjeli još nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Edin Višća je odigrao svih 90 minuta.