28.9 C
Jajce
Ponedjeljak, 15 kolovoza, 2022
BiH

Trabzonspor je pobijedio Konyaspor sa 2:1 u utakmici 25. kola turske Superlige, a najzaslužniji za to bio je Edin Višća, koji je postigao oba pogotka za domaće, dok je kod gola gostiju asistenciju upisao Amir Hadžiahmetović.

U 13. minuti Andreas Cornelius je uputio loptu za Višću sa lijeve strane, a bh. fudbaler je sjajno izbacio svog čuvara, te je potom matirao Ibrahima Šehića za 1:0. U prvom poluvremenu jednu šansu za goste imao je i Amar Rahmanović, no loše je zahvatio loptu glavom.

Nerealno šta je sve izdržao Anthony Nwakaeme u 67. minuti. Borio se sa protivničkim igračima sam i na kraju je uposlio Višću, koji je pogodio za 2:0. Višća se prilikom šuta povrijedio te je nastavio utakmicu, a potom je izašao iz igre i nadamo se da bh. fudbaler nije napustio teren zbog povrede.

Konyaspor se pobrinula da završnica utakmice bude uzbudljiva. U 83. minuti sa lijeve strane je ubacio Hadžiahmetović, a loptu je primio Cikalleshi i sjajno pogodio za 2:1. Do kraja susreta bilo je još šansi, no rezultat se nije mijenjao. Odličan je bio i naš golman na golu gostiju.

Kod gostiju iz igre je izašao i Rahmanović, dok su Hadžiahmetović i Šehić svih 90 minuta bili na terenu. Marin Aničić je presjedio meč na klupi.

U drugom meču Haris Hajradinović je odigrao svih 90 minuta u remiju Kasimpase i Alanyaspora (2:2).