14.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

‘Vodopad’ dočekao ‘Iskru’ – ubilježene dvije sjajne pobjede i dva poraza

Sportska dvorana u Jajcu danas je bila rezervisana za odigravanje redovnog kola košarkaške Lige mladih SBK/KSB. Naše selekcije ugostile su selekcije KK ‘Iskra’ Bugojno. Ubilježili su 2 pobjede i 2 poraza.

Prvi trijumf ostvarila je predpionirska selekcija. Jedna zaista sjajna i neizvjesna utakmica do samog kraja. Tokom većeg dijela susreta, izrabranici trenera Čejvana držali su prednost, da bi u jednom trenutku gosti preuzeli stvar u svoje ruke. Ipak, sjajna igra u napadu, mirna ruka Ajdina Lončara na slobodnom bacanju i odlična odbrana u posljednjim sekundama donijeli su slavlje našim dječacima rezultatom 27:26. Istakli su se Lončar 17p, Crnoja 8p, Ištvanić 2p.

U drugom susretu, maestralnu partiju pružila je pionirska selekcija našeg kluba. Od samog starta uspostavljena je dominacija koja je nastavljena tokom sve četiri dionice, a najbolje izdanje naše ekipe viđeno je u 3/4 gdje su postigli 28 poena a primili samo 2 poena. Moramo napomenuti da se naša ekipa, zbog odsustva standardnih igrača sastojala od velikog broja predpionira koji su opravdali svoje minute. Na kraju zasluženo slavlje rezultatom 68:25. Istakli su se sjajni Petrović sa 34 poena, Bogić 12p, Budeš 6p, Lončar 4p, Mraković 4p, Halilović 4p, Crnoja 4p.

U trećem susretu bolje izdanje pokazali su gosti, u duelu kadetskih selekcija. Ponovo odsustvo dvojice standardnih igrača te povreda ponajboljeg igrača ekipe u drugoj četvrtini dosta je utjecalo na nastavak susreta. Ipak, ne smije se osporavati odlična i požrtvovana igra gostiju koji su zasluženo odnijeli pobjedu rezultatom 26:65. Statistiku možete pogledati ispod:

U posljednjem susretu na scenu su stupile juniorske selekcije. Naši momci bolje otvaraju susret u prvoj četvrtini, no presudna je bila druga četvrtina gdje su gosti sjajnom igrom uspjeli prelomiti tok utakmice u svoju korist. Nisu se naši momci predavali no ipak falilo je dosta snage i malo sreće za preokret. Pobjeda ekipe iz Bugojna rezultatom 41:53. Statistiku  s meča donosimo u nastavku:

Čestitamo našim košarkašima na ostvarenim pobjedama te također čestitke i gostujućoj ekipi. Hvala na fer i korektnom ponašanju!

(kkvodopad)

KK Vodopad

The post ‘Vodopad’ dočekao ‘Iskru’ – ubilježene dvije sjajne pobjede i dva poraza appeared first on Jajce Online.