10.7 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Zelenortski Otoci s dva igrača manje predstavljali lak plijen za Senegalce

Senegal je ostvario plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija današnjom pobjedom nad Zelenortskim otocima s 2:0.

Pobjednički sastav, koji je i prije meča slovio za favorita, dodatni vjetar u leđa je dobio s dva isključenja protivničkih igrača.

Prvo je Patrick Andrade dobio direktan crveni karton za pregrubi start, a zatim je u 57. minuti pod tuš poslan golman Vozinha, koji je izvan šesnaesterca divljački nasrnuo na Sadija Manea.

Upravo je sjajni nogometaš Liverpool šest minuta kasnije postigao vodeći gol. Nakon kornera, Mane je mirno uštopao loptu i iskosa preciznim šutem zatresao mrežu Zelenortskih Otoka.

U sudijskoj nadoknadi igrač koji je zamijenio Manea, Bamba Dieng, postavio je konačnih 2:0 u kontranapadu.

U četvrtfinalu će Senegalci igrati protiv pobjednika sutrašnjeg meča Mali – Ekvatorijalna Gvineja.