10 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Banjalučki Borac poražen je večeras od Kluža rezultatom 3:1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, piše Mondo.ba.

Porazu su kumovale velike greške defanzivne linije, a poraz je ublažen pogotkom grčkog napadača Panagiotisa Moraitisa u finišu prvog poluvremena, poslije centaršuta Almedina Ziljkića

“Vidjeli ste i sami, Cluj je jedna preozbiljna ekipa. Dovoljno govori da su na ovom stadionu pobijedili Romu sa 3:1. Vidjelo se da su na nivou Lige šampiona i nije slučajno da su toliko godina na tom nivou, da ne govorim o njihovom budžetu. Zadovoljan sam, malo nas je u prvom poluvremenu sačuvala i sreća. Mislim da nismo obrukali Borac, Banjaluku i bh. fudbal. Mislim da smo se pokazali u pozitivnom svjetlu, igramo revanš u Banjaluci uskoro i nadam se da može da bude svašta”, rekao je Ziljkić nakon utakmice, prenosi Mondo.ba.

Revanš utakmica igra se 13. jula na Gradskom stadionu, a bolji iz ovog dvomeča će u drugom kolu igrati protiv uspješnijeg iz dva duela Fole, predstavnika Luksemburga, i Lincoln Red Impsa sa Gibraltara.

Poraženi će se preseliti u drugo kolo Konferencijske lige, gdje će igrati sa poraženim iz dvomeča Žalgirisa, šampiona Litvanije, i Linfielda, predstavnika Sjeverne Irske.