10.7 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Kasimpasa i Basaksehir su danas u 39. kolu turske Superlige ostvarili veoma važne trijumfe u borbi za opstanak, a bitne uloge odigrali su reprezentativci BiH Haris Hajradinović i Edin Višća.

Hajradinović je postigao dva gola u trijumfu Kasimpase nad Alanyasporom od 3:0 i promovirao se u heroja svog tima koji je sada van opasne zone, tačnije na 16. mjestu.

Van opasne zone je i Basaksehir, koji je nakon sjajnog preokreta porazio Ankaragucu, direktnog rivala u borbi za opstanak.

Gosti su vodili nakon prvog poluvremena, a onda u drugom dolazi preokret Basaksehira. U 63. minuti je Višća asistirao za Aleksića koji poravnava, da bi pobjedu domaćinu donio Fernandes.

Golove Hajradinovića pogledajte OVDJE i NA OVOM LINKU, dok Višćinu asistenciju možete vidjeti OVDJE.